|
Játék a belső fuvolán: A szexuális főmeridián ingerlése a medencefenéktől (Perineum) a hét energiaközponton (csakrán) keresztül.
Jóni (szanszkrit szó, jelentése kozmikus öl): mennyei lótusz, rózsakert, barka, becses ékszer, mohás barlang, aranybarázda, aranygyümölcs, cinóberbarlang, jádebarlang, egyben a vagina (hüvely) neve.
-
Kundalini (hindi szó, jelentése kígyóerő): fizikai erő, amely a gerincoszlop alján felgöngyölve pihen; szexuális vagy lelki technikával feléleszthető és a testben érezhető módon felfelé áramlásra bírható - míg végül a koronacsakrán (a fejen) áthatolva a kozmikus energiával egyesül.
Lingam (tibeti nyelven Vajra is): aranypálca, mennydörgő ék, cseresznyeszedő, varázsvessző, jogar, egyben a pénisz neve.
Maithuna: Shiva és Shakti szexuális egyesülésének rítusa, melynek során a kundalini (l. ott) felébred, és a szexuális energia ellenőrzés alá kerül.
Mantrák (az erő szava, varázsige): az energia és az észlelés ébresztésére, illetve a vágy ellenőrzésére szolgáló szent hangok vagy szavak.
Shakti (istennő): a női tantrikus erő, a tiszta energia megtestesülése, egyben az asszonyi/istennői partner megnevezése.
Shiva (isten): a férfi tantrikus erő, a tiszta öntudat megtestesülése, egyben a férfiúi/isteni partner megnevezése.
Yab-Jum (az "apa-anya" tibeti elnevezése): olyan testhelyzet, amelyben a két partner felegyenesedve, ölüket egymáshoz szorítva szexuálisan egyesül, közben egymás arcát látják, és teljesen szabadon mozoghatnak.
Yantra (figura, hindi nyelven): a koncentráció fokozására szolgáló misztikus diagram.
Mi az a Csakra?
A test hét energiaközpontja, amelyek működését légző- és érintési gyakorlatok segítségével befolyásolhatjuk. A keleti gyógymódok a csakrák aktivitását és a köztük keringő energiát próbálják meg harmonizálni.
Gyökércsakra (Muladhara): a medence területe az ott található valamennyi szervvel együtt, életenergiánk és jó közérzetünk kezdőpontja; a túlélés, az egyensúly és a Földdel való kapcsolat szimbóluma.
Sexcsakra (Svadhistana): a test fizikai és érzelmi emésztést végző "kályhája", az áramlás és az egyensúly jelképe.
-
Napfonatcsakra (Manipura): a légzés, a hatalom és az önérzet központja, a kisugárzás és a kiterjedés szimbóluma.
Szívcsakra (Anahata): a test alkímiai transzformátora, az energiafelszállás fordulópontja; a szeretet és az együttérzés jelképe.
Torokcsakra (Vishudhha): ugródeszka a kreativitáshoz, a lélek és a szellem magasabb dimenziói felé; a kommunikáció és az igazság kinyilvánításának szimbóluma.
| |